„Tokom procesa pridruživanja Evropskoj uniji, Slovenija je stekla ogromno iskustvo i spremna je da ga prenese Srbiji kako bi unapredila svoju javnu upravu i što brže se pridružila evropskoj porodici naroda“. To je poručio dr Nejc Brezovar, državni sekretar za javnu upravu i profesor Univerziteta u Ljubljani na predavanju održanom na Pravnom fakultetu Univerziteta „Džon Nezbit“ u Beogradu.

Studentima i stručnoj javnosti, među kojima je bio i Miloš Popović, državni sekretar u srpskom Ministarstvu za državnu upravu i javnu samoupravu, dr Brezovar govorio je o novom konceptu u razvoju državne administracije u kome interes građanina mora biti dominantan. Slovenija planira da taj novi koncept bude do kraja realizovan do 2020. godine.

Posle predavanja, goste iz Slovenije primio je prof. dr Mića Jovanović, osnivač Univerziteta „Džon Nezbit“.

Predstavnici Pravnog fakulteta našeg Univerziteta dogovorili su sa dr Brezovarom modalitete naučne saradnje između našeg i Fakulteta za javnu upravu Univerziteta u Ljubljani.